Zgrzewarka do siatek

Siatka zgrzewana wykonana jest ze stali niskowęglowej w technologii zgrzewania punktowego. Materiał jest produkowany z polimerową, cynkową powłoką lub bez niej, w zależności od jego przeznaczenia. Siatka, która jest ocynkowana, wyprodukowana może być z drutu ocynkowanego albo poddana obróbce po wyprodukowaniu. Cynkowanie może być wykonywane galwanicznie albo na gorąco.

Aby wyprodukować siatkę zgrzewaną niezbędna jest zgrzewarka do siatek. Największe inwestycje wymagane są, aby posiadać wysokowydajne zgrzewarki mające opcję automatycznego programowania. Zgrzewarka do siatek powinna być dobrej jakości.

Podstawowym wskaźnikiem dla każdego urządzenia, które zakupujemy jest jego wydajność. Dobrym rozwiązaniem jest zakupienie uniwersalnej zautomatyzowanej linii, która zdolna jest do wykonywania całych zakresów i obszarów operacji pod kontrolą, ale bez udziału człowieka. Najlepszym sposobem jest porozmawiać albo poszukać opinii oraz recenzji przedsiębiorców. Takich, którzy mieli do czynienia, już styczność ze sprzętami danej marki. Dzięki temu rozwiązaniu możemy poznać zalety i wady produktów, ale także problemy, które ewentualnie mogą wystąpić podczas ich pracy. Produkcja zgrzewanej siatki wymaga zakupu maszyny takiej jak do cięcia drutu, szlifierka, zgrzewarka do siatek, tokarka.

Do produkowania siatek zgrzewanych wykorzystywane są maszyny, zapewniające trwałe zgrzewanie odcinków drutu, które ułożone są pod kątem prostym względem siebie nawzajem. Punkty przecięcia szczelnie zgrzewa się punktowo. Nowoczesne technologicznie maszyny mogą nam zapewnić wydajność na poziomie maksymalnym, oszczędność materiału, dokładną geometrię siatki, dobrą rentowność oraz minimalne awarie, a to wszystko dzięki optymizowaniu zużycia energii.