Wybieramy płytki ceramiczne

Wybór płytek na ścianę to tak naprawdę kwestia gustu. W takowym miejscu techniczne parametry nie są takie istotne, jak te na podłogach. Na pewno ważniejsza jest kwestia samej wielkości płytek, ich designu oraz kolorystyki.

Płytki ceramiczne na ścianach tworzą bardzo ciekawe powierzchnie. Możemy je układać komponując ze sobą nawet kilka wzorów oraz kolorów. Jeśli poszukujemy pomysłu na ozdobną, jak i także niebanalną ścianę, to warto skorzystać z kolekcji oferowanych przez producentów. W ich skład wchodzą płytki podstawowe oraz pasujące do nich ścienne dekoracje, jak na przykład wąskie listwy czy też inserty. Rozwiązanie to jest polecane zarówno do pomieszczeń mniejszych, jak i także tych większych.

Popularna jest także mozaika. Jest to rodzaj okładziny, który się prezentuje naprawdę efektownie. Pięknie dekoruje, subtelnie lśni i co najważniejsze, nadają się doskonale do wykańczania wnęk, półek czy też różnego rodzaju schowków, których w małych wnętrzach nie jest nigdy zbyt dużo. Ale i w salonach kąpielowych przestronnych mozaika ma zastosowanie – jest wręcz idealne do wydzielania stref, układania pasów ozdobnych czy też wykańczania powierzchni obłych.

Najpopularniejszy rodzaj płytek to tanie płytki wielkoformatowe. Wybiera się je na ściany coraz to częściej. Takowe kafle tworzą jednolite oraz spokojne płaszczyzny, szczególnie gdy są ułożone niemal bezfugowo. Są one najczęściej dostępne w kolorystyce stonowane oraz motywach, które odwzorują kamień, drewno lub też beton, są genialną alternatywą dla miłośników tychże materiałów.