Wózki ogrodowe. Lepsze od taczek

Troska o ogród wiąże się z koniecznością przewożenia po jego terenie różnego rodzaju rzeczy. Można tu podać jako przykład choćby ścięta trawę czy przycięte gałęzie. Na teren ogrodu trzeba też nieraz wwieźć nawozy, rośliny, ziemię czy korę ogrodową. Oczywiście alternatywą jest noszenie tego wszystkiego, niewątpliwe jednak jest to bardzo uciążliwe i czasochłonne

Taczka czy wózek?

Chcąc sobie ułatwić transportowanie po ogrodzie ciężkich rzeczy, wiele osób decyduje się na zakup taczki ogrodowej. Najtańsze można kupić już za kilkadziesiąt złotych, droższe kosztują kilkaset. Taczka – szczególnie z jednym kołem – jest jednak dość trudna w prowadzeniu. Łatwo ją przewrócić i wysypać to co przewozimy. Ci, którzy chcą uniknąć takich sytuacji, powinni postawić na wózki ogrodowe.

Wózki ogrodowe. Ich wybór jest niemały

W sprzedaży dostępne są dwukołowe i czterokołowe wózki ogrodowe. Niektóre z nich to wózki składane, posiadające wygodny do trzymania dyszel. Takie wózki można też podczepić – na przykład – do ciągnika ogrodniczego i przewozić to co potrzeba bez żadnego wysiłku. Składane wózki łatwo się przechowuje. Na okres zimowy można je złożyć i schować – na przykład – do garażu. Złożone na pewno nie zajmą w nim dużo miejsca.

Dla własnej wygody warto stawiać na wózki z kołami, które są pompowane.Dobrze jeśli są możliwe największej średnicy. Takie wózki są dużo łatwiejsze do ciągnięcia. Nawet bardzo obciążone ciągnie się bez większego wysiłku. Oczywiście tak jest, jeśli koła wózka są napompowane, a jego elementy sprawne i nasmarowane. O pompowaniu opon i smarowaniu ruchomych elementów wózka nie można więc zapominać.