Na co patrzeć, wybierając nowe bagażniki samochodowe?

Potrzeba zakupu nowego bagażnika, który w sprytny sposób powiększy przestrzeń ładunkową auta, pojawia się zwykle wtedy, gdy zamierzamy wyruszyć na dłuższe, najczęściej rodzinne wakacje. Wizja ilości rzeczy, jakie będziemy musieli zabrać, szczególnie w przypadku posiadania dzieci, to znak, że dodatkowe bagażniki samochodowe z pewnością przydadzą się do tego, by wszystko pomieścić. Jak wybrać takie akcesorium i co znajdziemy w sklepach?

Nowoczesne bagażniki samochodowe to produkty, które możemy dostać w różnych opcjach np. na dach samochodu osobowego (te są zdecydowanie najpopularniejsze), na tylną klapę dotychczasowego bagażnika (zwykle przeznaczone na rowery), czy jako dodatkowo a’la przyczepka na hak. Najbardziej praktyczną i pojemną opcją bagażnikową są oczywiście te produkty, które można zamocować na dachu auta i które są całkowicie szczelne. To właśnie w nich można schować nie tylko sprzęt sportowy, który przyda się na wakacjach, ale również ubrania, jedzenie, czy inne artykuły niemieszczące się w zwykłym bagażniku.

Osobną opcją są te bagażniki samochodowe, które wprawdzie montuje się na dachu, ale służą one wyłącznie do transportu rowerów czy np. wózka dla dzieci. Te niezabudowane, aluminiowe konstrukcje przytwierdza się do dachu, a następnie do nich przypina rowery, przy czym nie nadają się już one do przewożenia w nich ubrań czy zabawek. Wybierając bagażnik warto pamiętać o tym, żeby był on sprawdzony, stabilny i wyprodukowany przez uznaną na rynku firmę. Rzetelni producenci dbają o wysokie bezpieczeństwo takich akcesoriów i ich wieloletnią trwałość, więc warto się na taką opcję zdecydować.