Jaką moc obliczeniową ma typowy chmura serwer?

Wielu użytkowników wykorzystujących rozwiązania oparte na chmurze może się zastanawiać jak dużą moc obliczeniową mają obsługujące ich dane serwery. Tymczasem w przypadku środowisk sieciowych tego typu rozważania tak naprawdę nie mają większego sensu. Zaletą chmury jest bowiem możliwość dowolnego przydzielania i zwalniania w miarę potrzeb zarówno mocy obliczeniowej jak i przestrzeni dyskowej.

Wynika to oczywiście z faktu że typowy chmura serwer nie jest tak naprawdę fizyczną maszyną,  która ma konkretną moc i określoną ilość pamięci. Możemy tu raczej mówić o pewnego rodzaju wirtualnych maszynach, które składają się z bardzo wielu różnych komputerów.

Popularne usługi przechowywania danych.

W miarę tego jak coraz częściej korzystamy z kamery i aparatu fotograficznego, coraz większe są również nasze potrzeby odnośnie miejsca przechowywania tych wszystkich plików multimedialnych. O ile prawie każdy telefon komórkowy dysponuje dzisiaj aparatem fotograficznym o dosyć dobrej jakości, o tyle bym dużo gorzej jest jednak z miejscem do przechowywania tych wszystkich danych.

Dane zbierane z aparatu komórkowego zapisywane są na początku oczywiście w pamięci urządzenia. Montowana fizycznie w większości telefonów ilość pamięci nie pozwala jednak na swobodną pracę z multimediami. Jest za to wiele usług, które pozwalają na taką konfigurację telefonu aby wszystkie pliki graficzne i zdjęcia wysyłane były od razu na chmura serwer https://vmgen.pl/ i nie zabierały miejsca  w pamięci. Dlatego też producenci telefonów często wraz ze swoimi produktami oferują również i bezpłatny dostęp do chmury.