Jak często powinniśmy wymieniać filtry powietrza?

Na samą częstotliwość wymiany filtrów mają na pewno wpływ wiele czynników. Jednym z nich jest sama jakość powietrza w danym pomieszczenia. Jeśli chodzi o filtr powietrza Sharp, to musimy wiedzieć, że im powietrze jest bardziej zanieczyszczone, tym żywotność filtrów jest krótsza. Warto ten aspekt wziąć pod uwagę, jeśli budynek się znajduje wzdłuż bardzo ruchliwej drogi czy też gdy w danym pomieszczeniu przebywają zwierzęta domowe oraz palacze. Inne czynniki, które wpływają na samą żywotność filtrów jest oczywiście częstotliwość ich użytkowania. Musimy także wiedzieć, że filtr powietrza Sharp i jego wymiana jest także zależna od rozmiaru pomieszczenia.

Zastanawiając się nad tym, jak wymieniać często filtry, musimy wziąć pod uwagę także to, kto w danym pomieszczeniu przebywa. Jeśli któryś z domowników ma alergię czy też astmę, to filtr wymieniany powinien być mniej więcej co sześć tygodni – osoby te są na pewno o wiele bardziej wrażliwe na cząsteczki zanieczyszczeń, które się unoszą w powietrzu. O wymianie częstszej filtrów pomyśleć należy także wówczas, gdy posiadamy małe dzieci czy też zwierzęta domowe.

Najczęściej się zaleca wymianę filtrów co sześć miesięcy, jednak zależnie od rodzaju używanego filtra tenże okres może się wydłużyć czy też skrócić. Harmonogram ogólny wymiany filtrów sugeruje ich wymianę co dwanaście czy też osiemnaście miesięcy. Filtry powinny być wstępnie czyszczone co trzydzieści dni oraz wymieniane bezpośrednio po zużycia. Jednak te terminy powinny nam dać jedynie wyobrażenie ogólne o tym, jak powinniśmy często wymieniać filtry powietrza. Co kilka tygodni na pewno warto wyjąć filtr i sprawdzić, w jakim konkretnie jest stanie oraz czy nie wymaga już wymiany na nowy.