Bagażnik rowerowy – jaki wybrać?

Transport rowerów nie zawsze je zadaniem prostym. Decydowanie się na umieszczanie ich we wnętrzu auta zajmuje dużo miejsca, jest uciążliwe a bardzo często niewykonalne. W tym celu warto zaopatrzyć się w uchwyty rowerowe lub bagażniki rowerowe które gwarantują bezpieczne przewożenie rowerów nawet na duże odległości.

Bagażniki rowerowe montowane na dach

Bagażnik rowerowy na dach jest rozwiązaniem bardzo uniwersalnym. Nie obciąża bagażnika auta, unika się zagrożenia spowodowanego porysowaniem karoserii auta podczas przewożenia rowerów. Dodatkowo, bagażnik tego typu daje możliwość przewożenia także innych przedmiotów. Bagażnik rowerowy na dach przymocowuje się za pomogą tzw. wsuwek lub na obejmy. Może istnieć też konieczność dokupienia dodatkowych elementów do montażu np. belek poprzecznych. Przewożąc rowery w ten sposób warto pamiętać o pewnych ograniczeniach wynikających z całkowitej wysokości pojazdu wraz z ładunkiem.

Uchwyt rowerowy na klapę bagażnika

Innym sposobem przewożenia rowerów są uchwyty rowerowe na klapę bagażnika auta. Odznaczają się one dużą uniwersalnością, niewielką wagą oraz małymi rozmiarami. Dzięki ich wymiarom bez problemu można je rozmontować i przewozić we wnętrzu bagażnika. Bagażniki tego typu nie zasłaniają numerów rejestracyjnych auta, jednak podczas jazdy z obciążeniem należy uważać podczas pokonywania ostrych zakrętów, bowiem mogą występować przeciążenia w miejscu umieszczenia rowerów.

Wycieczki rowerowe cieszą się coraz większą popularnością. Są wspaniałym sposobem na aktywne spędzenie czasu razem z rodziną i przyjaciółmi. Coraz więcej osób zabiera ze sobą rowery do miejsc oddalonych o kilkaset kilometrów od swojego miejsca zamieszkania. Wybór odpowiedniej formy przewożenia rowerów sprawi, że wyjazdy będą bezpieczne a czas spędzony z rodziną nie tylko przyjemny ale także zdrowy i nastawiony na dbanie o dobrą formę.